Co znajdziecie na Blogu Podróżniczym Nasze Szlaki

Jeżeli tak jak my lubicie podróże, szeroko pojętą turystykę, wędrówki dalekie i te całkiem bliskie to świetnie trafiliście. Jeżeli dodacie do tego fotografie zrobione podczas wypraw oraz zasłyszane opowieści i legendy z odwiedzanych miejsc, będziecie mieli dokładny obraz tego co chcemy Wam zaoferować na naszym portalu.

Kim jesteśmy

Jesteśmy grupą przyjaciół, których połączyła pasja podróżowania. Na dzień dzisiejszy trzon ekipy Naszych Szlaków tworzą: Madzia i Piotr (drużyna angielska), oraz Ewa i Michał z dzieciakami (ekipa polska), często dołączają gościnnie, przyjaciele i znajomi. Jeżeli odwiedziliście jakieś ciekawe miejsce lub widzieliście coś niezwykłego i macie ochotę o tym napisać, nasz blog jest otwarty na wszelkie pomysły.

Jeżeli chodzi o zdjęcia lub filmy, na których udało się Wam uwiecznić coś czym chcecie się podzielić z wielką przyjemnością Wam w tym pomożemy.

Nasze zainteresowania

W strefie naszych zainteresowań są miejsca bardzo bliskie jak park nieopodal domu czy stare ruiny za miastem. Oczywiście na tym się nie kończy, sięgamy dalej. Zwiedziliśmy wiele miejsc w Europie od Wielkiej Brytanii przez Niemcy, Francję aż do Włoch. Latanie samolotami czy pływanie statkami i promami nie jest nam obce. Odwiedziliśmy wiele wysp, między innymi Kretę w słonecznej Grecji czy Hiszpańskie wyspy Kanaryjskie. Jak to często dzieje się w takich przypadkach nasz apetyt rośnie. Zapuszczamy się coraz dalej aż na drugi koniec świata. Ostatnio pojawiliśmy się w Azji by odwiedzić takie kraje jak Tajlandia, Malezja, Kambodża i Indonezja. 

Relacje z naszych podróży odszukacie na łamach naszego bloga. Pomoże Wam w tym mapa, którą od jakiegoś czasu Michał uzupełnia w miarę możliwości.

Ciągle czeka na nas reszta świata. Niezliczone fantastyczne miejsca na Ziemi kuszą atrakcjami. Niestety nie do wszystkich dotrzemy i nie wszystko uda nam się zobaczyć. Tym bardziej zapraszamy wszystkich do dzielenia się opowieściami z waszych wypraw.

Bylibyśmy bardzo szczęśliwi gdybyście zechcieli być z nami podczas kolejnych wyzwań. 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone

 

Blog podróżniczy Nasze Szlaki - Facebook

Blog podróżniczy Nasze Szlaki - Instagram  Blog podróżniczy Nasze Szlaki - TwitterBlog podróżniczy Nasze Szlaki - YouTube

 

 

 

 

 

 

Często zadawane pytania:

 • Czy jesteście rodziną?
  Nie. Jesteśmy grupą przyjaciół, Michał i Ewa mieszkają w Polsce a Magda i Piotr w Anglii.
 • Sami organizujecie wyjazdy czy korzystacie z biur podróży?
  Sami organizujemy wyjazdy od pomysłu poprzez planowanie, szukanie hoteli i transportu. Zdarza się w specyficznych warunkach że korzystamy z usług firm organizujących wyjazdy ale raczej dotyczy to transportu.
 • Z jakiego sprzętu fotograficznego korzystacie?
  Ja używam Olympus OM-D E-M10 Mark II z kilkoma obiektywami. Michał fotografuje Olympusem PEN E-PL6 z kilkoma obiektywami Olympusa i Panasonica.  Oboje wcześniej używaliśmy lustrzanek Canon i Samsung ale przegrały z bezlusterkowcami w zawodach na mase i wygodę pstrykania w podróży.
 • Od jak dawna się znacie?
  Śmieszna historia, gdy opowiadamy o tym przy butelce, wszyscy w okół przewracają oczami. Nie wiem dlaczego bo historia jest ciekawa. Poznaliśmy się wiele lat przed pojawieniem się na świecie Marysi i Gosi, będzie ładnych paręnaście lat.
 • Czy Wasza praca związana jest z podróżami?
  Poniekąd. Zawsze gdy jestem w pracy moje myśli podróżują gdzieś daleko 🙂 Na poważnie jednak to niestety nie, w przyszłości mamy nadzieję to zmienić.
 • Skąd bierzecie pieniądze na wyjazdy?
  Z tego samego źródła, z którego inni biorą pieniądze na nowy samochód czy inne przyjemności, oszczędzamy.
 • Jak znajdujecie czas na wyjazdy i jak udaje się Wam to pogodzić z pracą?
  Wszystko jest kwestią organizacji, mam wielkie szczęście gdyż Magda wspaniale sobie z tym radzi. Oczywiście by podróżować daleko i długo trzeba zmienić tryb pracy i trochę inaczej poukładać sobie priorytety. Podróże bliższe, które są równie pasjonujące można po pewnych przygotowaniach sprytnie wcisnąć w czas życia codziennego.
  Będziemy starali się poruszyć ten temat w dziale z poradami podróżniczymi Magdy.
 • Jaki sprzęt elektroniczny zabieracie z sobą w drogę?
  Dla mnie najważniejszy jest telefon. Nie chodzi o możliwość dodzwonienia się gdziekolwiek ale o możliwości jakie posiadają współczesne smartphony, najważniejsze z nich to aktualne mapy zawsze i wszędzie, aparat fotograficzny i kamera zawsze pod ręką. Poza telefonem oczywiście aparat fotograficzny i laptop. O sprzęcie napiszemy w dziale Porady Podróżnicze.

Co znajdziecie na stronie

Strona podzielona jest na proste działy, dzięki którym łatwo będzie nawigować pomiędzy jej poszczególnymi częściami.

Nasze Szlaki

Pierwszą pozycją jest niniejsza strona opowiadająca o blogu Nasze Szlaki jak i jego twórcach i autorach artykułów. Poza informacjami o nas są tu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz linki do naszych portali społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Twitter czy portal z naszymi filmami YouTube.

Znajdziecie tu też podstawowe informacje o prawach do materiałów znajdujących się na blogu.

Galerie

W dziale galerii znajdują się fotografie z naszych podróży. Związane są one z artykułami opisującymi odwiedzane przez nas miejsca. Oczywiście poszczególne galerie można przeglądać bez konieczności czytania artykułów choć gorąco do tego zachęcamy. 

Galerie podzielone są na kraje lub grupy krajów. Pomaga to zachować porządek i daje możliwość łatwego odszukania potrzebnych zdjęć.

Nowością na stronie jest możliwość komentowania poszczególnych fotografii oraz ich udostępnianie na niektórych portalach społecznościowych. Bardzo gorąco zachęcamy do pozostawiania komentarzy pod fotografiami.

Gdzie Byliśmy

Jest to najważniejszy dział naszego podróżniczego bloga. To tutaj znajdziecie relacje z podróży, wyjazdów czy zwykłych spacerów. 

Dział Gdzie Byliśmy podzielony jest na odwiedzone przez nas kontynenty a następnie kraje.

Każdy z artykułów można oceniać pozostawiając komentarz lub udostępniać do czego gorąco namawiamy.

Mity i Legendy

Dział mitów i legend to oczko w głowie Michała. To on szuka i opisuje stare mity i ludowe legendy z miejsc, które odwiedzamy. Praca jaką Michał wykonuje jest ogromna więc miło jest gdy czytający zostawia swoją opinię lub sugestie pod legendami.

Hitem ostatniego czasu są legendy z dalekiej Azji. Zachęcamy do czytania i udostępniania.

Mapa

Na mapie zaznaczamy odwiedzane przez nas miejsca. Każdy z oznaczonych punktów może przenieść nas do związanego z nim artykułu. Jak widać oznaczonych miejsc przybywa lecz wciąż olbrzymia część świata czeka na odkrycie. 

Poza Szlakiem

Dział poza szlakiem kryje w sobie tematy nieco mniej związane z podróżami. Co w nim znajdziemy w chwili obecnej?

Porady

Dział porad prowadzony jest nieregularnie. Rady powstają w momencie gdy spotkamy się z czymś czego opis może pomóc naszym czytelnikom. 

Miejsce to upodobała sobie Magda i to jej artykuły w większości możecie tam przeczytać.

Smaki

Jak łatwo się domyśleć dział smaki mówi o potrawach na jakie natrafiliśmy podczas podróży. Niektóre z nich są całkiem zwyczajne lecz podane w sposób niezwykły inne natomiast są dla nas zupełną nowością i zaskoczeniem. 

Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej lub dziwnej kuchni o pozostawienie swoich spostrzeżeń i opinii. 

Tapety

Tapety to nic innego jak ozdoby na ekrany, pulpity Waszych komputerów. Do ich tworzenia wykorzystujemy fotografie wykonane podczas podróży. Oczywiście nie każda tapeta powstała w dalekich, obcych krajach. Również w przydomowym ogródku można zrobić ciekawą fotografie a to tego bardzo ładną. Przekonać się o tym możecie w naszej galerii zawierającej wydane dotąd tapety.

Współpraca

Ostatnim działem na blogu podróżniczym Nasze Szlaki jest dział zachęcający do współpracy z nami. Przeznaczony jest dla firm lub osób prywatnych, którym moglibyśmy świadczyć usługi związane z naszą pasją.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na blog podróżniczy Nasze Szlaki.

 


Wszelkie prawa zastrzeżone

Wszelkie prawa autorskie do materiałów zawartych na stronie naszeszlaki.pl i podstronach należą do właściciela portalu naszeszlaki.pl Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli. Treść strony naszeszlaki.pl wraz z podstronami i wszystkie ich elementy podlegają ochronie przewidzianej przez polskie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przepisy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Strony wskazywane w linkach, nie będące własnością naszeszlaki.pl, są chronione prawami autorskimi ich autorów i właścicieli. Przed ich wykorzystywaniem należy się zapoznać z nałożonymi ograniczeniami i uzyskać ewentualną zgodę właścicieli praw autorskich.

Kopiowanie, modyfikowanie oraz transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób, powielanie, wykorzystywanie i dystrybucja zawartych tu materiałów dozwolona jest wyłącznie za zgodą właściciela. Korzystanie z informacji dostępnych na stronach tego serwisu może się odbywać wyłącznie w sposób zgodny z prawem.

Zachęcamy, bez konieczności występowania o zgodę, do tworzenia odnośników w postaci hiperłączy (linków) do strony naszeszlaki.pl lub jej podstron, w sposób nie pozostawiający wątpliwości co do ich pochodzenia. Nie jest dopuszczalne ustanawianie wskazań (linków) na stronę naszeszlaki.pl lub jej podstrony, jeżeli opis, kontekst czy sposób umieszczenia linku mógłby wprowadzać w błąd, przedstawiał serwis w niekorzystnym świetle lub naruszał dobre imię bądź inne prawem chronione dobra właściciela lub osób trzecich. Nie jest dopuszczalne umieszczanie linków na stronach naruszających prawo, zasady współżycia społecznego lub dobre obyczaje.

Informacje prezentowane na stronach naszeszlaki.pl służą wyłącznie celom informacyjnym i zostały przygotowane w oparciu o źródła uznane przez ich twórców za rzetelne i wiarygodne oraz według naszej najlepszej wiedzy.

 

Administracja