Wybrzeże Algarve, którego stolicą jest Faro, wielokrotnie gościło na Naszych Szlakach. Z wielką ochotą zapuszczamy się w tereny pełne atrakcji, nie tylko tych naturalnych, ale także bywamy tam gdzie człowiek urządza się w sposób atrakcyjny i schludny.

Jednym z takich miejsc, jak uważam jest południowe wybrzeże Portugalii, w okolicach miejscowości Lagos i Portimao. Dzisiejsza tapeta powstała przy plaży Praia da Rocha na wysokości Fortaleza de Santa Catarina. Piękna błękitna laguna oddzielona została falochronem od oceanu z jednej strony a od rzeki Arade z drugiej. Dzięki położeniu nawet w sztormowe dni jest tu spokojnie i cicho. Dlatego też w zacisznej lagunie cumują drogie i piękne jachty, bogatych właścicieli z niemal całego świata.

Dookoła rozłożyły się piękne domy z bezpośrednim dostępem do laguny. Jest to bardzo popularne i turystyczne miejsce, które podczas sezonu może okazać się nieco zatłoczone. My odwiedziliśmy te strony w październiku gdy wciąż jeszcze było ciepło i miło a jednocześnie spokojnie i cicho.

W okolicy nie brakuje restauracji i kawiarni, niektóre z nich są drogie i ekskluzywne, a inne zupełnie przyjazne :). Większość z nich (zwłaszcza tych droższych), ma wspaniały widok na niedaleką plażę, na której możemy podziwiać ludzi pływających na deskach i innym wodnym sprzęcie.

Wszystkim wybierającym się na południe Portugalii w okolicy wybrzeża Algarve gorąco polecamy wizytę w tym bardzo ładnym miejscu, choć by tyko po to by pospacerować nad brzegiem spokojnej laguny.

Pisaliśmy już o niezwykłych plażach ozdobionych przez naturę fantastycznymi rzeźbami sterczących z wody skał oraz o wyprawie łodzią by zobaczyć słynne jaskinie Algarve.

Jak zwykle na ściągnięcie czekają dwie tapety. Jedna z kalendarzem na październik 2018 roku, a druga oczywiście w wersji bez kalendarza.

Przypominamy jednocześnie o naszym dziale z tapetami. Do ich wykonania posłużyły zdjęcia z naszych wypraw po całym niemal świecie i pewien jestem, że znajdziecie w nich coś dla siebie.


Tapety do ściągnięcia

Tapeta z Portugalii – Z kalendarzem
Tapeta z Portugalii – Bez kalendarza