Nowy miesiąc więc czas na nową tapetę na Naszych Szlakach

Jako że zgodnie z tradycją treść tapety odpowiada wydarzeniom z poprzedniego miesiąca, dziś jej tematem będzie zabawka, jaką ktoś, kiedyś znalazł pod choinką.

Zdjęcie zrobiliśmy w Tynestfield podczas okresu świątecznego gdy całą posiadłość przystraja się w kolorowe ozdoby i piękne, stare różności. O tradycjach świątecznych w Anglii na przykładzie tych organizowanych w Tyntesfield pisaliśmy niedawno na naszym blogu.

Poza tradycyjnymi choinkami i całym mnóstwem świateł z pojemnych dębowych szaf wyciąga się zabawki i szpargały jakie zebrały się w domu przez całe setki lat.

Przykładem takiej zabawki jest drewniany pociąg, ten ze zdjęcia. Z opowieści pracownika National Trusty, organizacji która opiekuje się posiadłością Tyntesfield, wynika że pociąg ten otrzymał w prezencie w roku 1902, syn jednego z ostatnich właścicieli domu.

Pamiętacie jeszcze czasy gdy zabawki, które przynosił gwiazdor cieszyły nas całymi miesiącami, a nawet latami? Ja pamiętam pierwszą kolejkę elektryczną, którą eksploatował po mnie mój brat tak intensywnie, że nie dotrwała do czasów gdy mógł by ją przejąć mój syn.

Dziś zabawki cieszą może dzień czy dwa, jeżeli dobrze się trafi to nawet tydzień. Potem trzyma się to plastikowe paskudztwo w pudłach i kartonach gdzieś po kontach, nie bardzo wiedząc co z tym zrobić.

Po drewnianym parowozie, który widzicie na fotografii widać ślady intensywnego używania. Pewnie toczył się po wyimaginowanych torach na terenie całej, ogromnej posiadłości z kolejnymi pokoleniami dzieciaków jako maszynistami.

Jak zawsze na naszej stronie czeka na Was wersja tapety z kalendarzem na miesiąc styczeń 2019 roku oraz ta sama tapeta w wydaniu bez kalendarza.
Na serwerze wciąż są dostępne poprzednie tapety, których zbiór jest już całkiem pokaźny. Zapraszamy do oglądania i ściągania.

Korzystając z okazji redakcja Naszych Szlaków składa wszystkim wielbicielom naszego bloga życzenia szczęśliwego Nowego Roku.

Pliki do ściągnięcia