Tapeta na ekran komputera z meduzą, wymiar FullHD.
Tapety

Tapeta z meduzą

Niedawno pisaliśmy na łamach Naszych Szlaków o jednym z większych oceanariów na świecie, które zbudowano w Singapurze i otwarto dla turystów w roku 2012.
Mamy z tego miejsca fantastyczne wspomnienia i całą masę zdjęć i filmów.
Artykuł o S.E.A. Aquarium Marine Life Park znajdziecie tutaj a film z naszego tam pobytu tutaj 

Meduzy to stworzenia swobodnie pływające w ciepłych wodach mórz i oceanów. Należą do rodziny parzydełkowców i są drapieżnikami. Obezwładniają ofiarę trującą substancją występującą w delikatnych, długich czułkach luźno zwisających za galaretowatym ciałem w kształcie parasola lub dzwonu. 

Ciekawostką jest to, że mogą rozmnażać się bezpłciowo. W takim procesie powstaje osobnik potomny w stu procentach zgodny z ciałem przodka.

Trudno to dostrzec ale w ciele meduzy mieszczą się wszystkie organy niezbędne do życia. Jest otwór gębowy, jama trawienna a całe ciało otoczone jest kręgami sensorycznymi. Całkiem skomplikowany glut co nie ?

Tapeta z kalendarzem na pulpit komputera miesiąc luty 2018, zdjęcie na pulpit, kalendarz, na ekran,
Tapeta z kalendarzem na pulpit komputera

Tapeta w tym miesiącu przedstawia meduzy żyjące w olbrzymim zbiorniku w S.E.A. Aquaruim w Singapurze.
Spędziłem przy nim prawie godzinę z nosem przyklejonym do szyby olbrzymiego akwarium. Gdybym mógł siedział bym tam godzinami nie bacząc na mijających mnie turystów i innych podróżników.

Jak zwykle możecie ściągać tapetę z kalendarzem na luty 2018 roku lub jej wersję bez kalendarza.

Tapeta z kalendarzem
Tapeta bez kalendarza


Tapety na blogu podróżniczym Nasze Szlaki

Pomysł na tapety podróżnicze pojawił się w roku 2017 gdzieś na jego początku. Z tego co pamiętam Michał wpadł na pomysł by najciekawsze fotografie z odwiedzanych przez nas miejsc udostępniać jako tapety w konkretnych miesiącach. Dziś pomysł sprawdził się znakomicie i od wielu już miesięcy blog podróżniczy Nasze Szlaki daje Wam możliwość darmowego ściągania tapet na ekrany waszych komputerów. 
Z materiału jaki uzbierał się podczas naszych wyjazdów powstało wiele ciekawych tapet. W naszej galerii jest specjalny dział, który proponuję odwiedzić i znaleźć coś dla siebie. Wszystkie pliki są i zawsze będą darmowe do wykorzystania nie komercyjnego. 
Jeżeli nasze prace podobają się wam na tyle by mogły być przez Was wykorzystane w celach komercyjnych prosimy o kontakt do nas pod adres naszeszlaki@gamil.com
Będziemy też wdzięczni za Wasze propozycje przyszłych tapet, które mogły by powstać ze zdjęć dostępnych w pozostałych naszych galeriach.

Zachęcamy, bez konieczności występowania o zgodę, do tworzenia odnośników w postaci hiperłączy (linków) do strony www.naszeszlaki.pl lub jej podstron, w sposób nie pozostawiający wątpliwości co do ich pochodzenia. Nie jest dopuszczalne ustanawianie wskazań (linków) na stronę www.naszeszlaki.pl lub jej podstrony, jeżeli opis, kontekst czy sposób umieszczenia linku mógłby wprowadzać w błąd, przedstawiał serwis w niekorzystnym świetle lub naruszał dobre imię bądź inne prawem chronione dobra właściciela lub osób trzecich. Nie jest dopuszczalne umieszczanie linków na stronach naruszających prawo, zasady współżycia społecznego lub dobre obyczaje.

Jak wygląda proces wyboru zdjęcia na tapetę

Nie jest to skomplikowane, wręcz trywialne. W trakcie miesiąca z powstających artykułów każdy z naszego zespołu ma prawo wybrać jedną lub kilka fotografii. Następnie pod koniec miesiąca z wybranej garści zdjęć wybieramy tą najciekawszą, wiążącą się z najfajniejszym wydarzeniem.
Często jednak na ostateczną decyzję ma wpływ jedna osoba czyli ja. Wiąże się to z tym iż to właśnie ja odpowiedzialny jestem za graficzny wystrój wnętrz na Naszych Szlakach. Jest to spora odpowiedzialność ale jednocześnie daje mi to możliwość powiedzenia ostatniego słowa.

Jak ściągać tapety

W nowszych wpisach z tapetami na końcu artykułu są dwa odnośniki “Pliki do pobrania”. Zarówno jeżeli chodzi o tapetę z kalendarzem jak i tą na której jest jedynie nasze logo. Po kliknięciu któregoś z nich plik z tapetą zostanie zapisany w waszym katalogu “Pobierane pliki”.
We wcześniejszych wpisach gdzie nie ma skrótów do pobierania tapet, proszę kliknąć na tapetę i gdy ta wyświetli się na ekranie w pełnej wielkości i kliknąć prawym przyciskiem. Z menu jakie się pojawi wystarczy wybrać “Zapisz zdjęcie” i wskazać gdzie plik ma zostać zapisany. To tyle, proste prawda?
Jeżeli chodzi o prawa autorskie pozostałych materiałów graficznych i tekstowych prosimy odwiedzić stronę z opisem zastrzeżonych praw autorskich.
Życzymy przyjemnego korzystania z udostępnianych przez nas tapet na Wasze komputery.


 

Piotr Kizewski

Autor artykułów i zdjęć dla bloga podróżniczego Nasze Szlaki. Z zamiłowania fotograf i łowca przygód.

3 komentarze

  • Michał

   Michał

   W każdy ostatni dzień miesiąca zbiera się komisja składająca z trzech osób pilnujących prawidłowości losowanie z bębna. To z tego urządzenia Madzia wybiera 3 zdjęcia, które następnie przesyłane są do kolejnej komisji (coś na wzór śledczej). Tam po zazwyczaj całonocnych burzliwych obradach wybierane jest to jedno właściwe zdjęcie, które trafia do Państwa na pulpit 🙂

   A tak na poważnie, to nie ma żadnego klucza wyboru. Po prostu jak coś akurat wpadnie w oko to wlatuje na główną. Mamy nadzieję, ze dotychczasowe wybory były trafne i goszczą na wielu ekranach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *