Tapeta na ekran komputera z meduzą, wymiar FullHD.

Tapeta z meduzą

Niedawno pisaliśmy na łamach Naszych Szlaków o jednym z większych oceanariów na świecie, które zbudowano w Singapurze i otwarto dla turystów w roku 2012.
Mamy z tego miejsca fantastyczne wspomnienia i całą masę zdjęć i filmów.
Artykuł o S.E.A. Aquarium Marine Life Park znajdziecie tutaj a film z naszego tam pobytu tutaj 

Meduzy to stworzenia swobodnie pływające w ciepłych wodach mórz i oceanów. Należą do rodziny parzydełkowców i są drapieżnikami. Obezwładniają ofiarę trującą substancją występującą w delikatnych, długich czułkach luźno zwisających za galaretowatym ciałem w kształcie parasola lub dzwonu. 
Ciekawostką jest to, że mogą rozmnażać się bezpłciowo. W takim procesie powstaje osobnik potomny w stu procentach zgodny z ciałem przodka.
Trudno to dostrzec ale w ciele meduzy mieszczą się wszystkie organy niezbędne do życia. Jest otwór gębowy, jama trawienna a całe ciało otoczone jest kręgami sensorycznymi. Całkiem skomplikowany glut co nie ?

Tapeta z kalendarzem na pulpit komputera miesiąc luty 2018, zdjęcie na pulpit, kalendarz, na ekran,
Tapeta z kalendarzem na pulpit komputera

Tapeta w tym miesiącu przedstawia meduzy żyjące w olbrzymim zbiorniku w S.E.A. Aquaruim w Singapurze.
Spędziłem przy nim prawie godzinę z nosem przyklejonym do szyby olbrzymiego akwarium. Gdybym mógł siedział bym tam godzinami nie bacząc na mijających mnie turystów i innych podróżników.
Jak zwykle możecie ściągać tapetę z kalendarzem na luty 2018 roku lub jej wersję bez kalendarza.

Tapeta z kalendarzem
Tapeta bez kalendarza

 

Piotr Kiżewski, autor artykułów, fotograf , Nasze Szlaki
Z całych sił podróżnik. Autor artykułów i zdjęć dla bloga podróżniczego Nasze Szlaki. Z zamiłowania fotograf i łowca przygód.

3 thoughts on “Tapeta z meduzą”

    1. W każdy ostatni dzień miesiąca zbiera się komisja składająca z trzech osób pilnujących prawidłowości losowanie z bębna. To z tego urządzenia Madzia wybiera 3 zdjęcia, które następnie przesyłane są do kolejnej komisji (coś na wzór śledczej). Tam po zazwyczaj całonocnych burzliwych obradach wybierane jest to jedno właściwe zdjęcie, które trafia do Państwa na pulpit 🙂

      A tak na poważnie, to nie ma żadnego klucza wyboru. Po prostu jak coś akurat wpadnie w oko to wlatuje na główną. Mamy nadzieję, ze dotychczasowe wybory były trafne i goszczą na wielu ekranach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *