Tapeta ze szklanymi papugami z wysp Murano w Wenecji
Tapety

Tapeta z papugami – Wyspy Murano w Wenecji

Na tapecie w tym miesiącu znalazły się piękne szklane papugi. Zdjęcie wykonaliśmy w jednej z hut szkła na wyspach Murano w Wenecji.

Jest to grupa siedmiu, niewielkich wysp, po których możemy swobodnie poruszać się wykorzystując ku temu dziesiątki mostów rozpiętych pomiędzy nimi.

Tutaj w wieku XIII osiedlili się wszyscy znaczący szklarze z Wenecji. Mistrzowie owi posiadali wówczas bardzo wysoki status społeczny. Jako jedna z niewielu grup poza szlacheckich mieli prawo noszenia mieczy a także mogli wiązać się przez małżeństwo ze starymi rodami.

W ten sposób władze republiki chciały chronić sekrety produkcji wspaniałego i niepowtarzalnego na owe czasy szkła weneckiego.

Więcej o hutach szkła w Wenecji przeczytacie na naszym blogu.

 

Tapeta ze szklanymi papugami z wysp Murano w Wenecji
Tapeta ze szklanymi papugami z wysp Murano w Wenecji. Ta wersja posiada kalendarz na miesiąc lipiec 2018 roku

Na wyspie znajdziemy niezwykłe muzeum poświęcone sztuce szklarskiej. Museo Vetrario to jedno z nielicznych tego typu miejsc na świecie. Można tu znaleźć informacje na temat historii i rozwoju opisanej wyżej dziedziny sztuki i przemysłu. Przedstawiono i udokumentowano większość wynalazków jakie dokonały się w tej dziedzinie na przestrzenie wieków.

Znajdziecie tu też bezcenne przykłady szklanych dzieł sztuki od tych najstarszych aż do współczesnych produkcji.

Muzeum powinno być pierwszym miejscem na waszej liście atrakcji do zobaczenia na wyspach Muruano.


Pliki do pobrania

Tapeta ze szklanymi papugami z Murano
Tapeta ze szklanymi papugami z Murano z kalendarzem


Tapety na blogu podróżniczym Nasze Szlaki

Pomysł na tapety podróżnicze pojawił się w roku 2017 gdzieś na jego początku. Z tego co pamiętam Michał wpadł na pomysł by najciekawsze fotografie z odwiedzanych przez nas miejsc udostępniać jako tapety w konkretnych miesiącach. Dziś pomysł sprawdził się znakomicie i od wielu już miesięcy blog podróżniczy Nasze Szlaki daje Wam możliwość darmowego ściągania tapet na ekrany waszych komputerów. 
Z materiału jaki uzbierał się podczas naszych wyjazdów powstało wiele ciekawych tapet. W naszej galerii jest specjalny dział, który proponuję odwiedzić i znaleźć coś dla siebie. Wszystkie pliki są i zawsze będą darmowe do wykorzystania nie komercyjnego. 
Jeżeli nasze prace podobają się wam na tyle by mogły być przez Was wykorzystane w celach komercyjnych prosimy o kontakt do nas pod adres naszeszlaki@gamil.com
Będziemy też wdzięczni za Wasze propozycje przyszłych tapet, które mogły by powstać ze zdjęć dostępnych w pozostałych naszych galeriach.

Zachęcamy, bez konieczności występowania o zgodę, do tworzenia odnośników w postaci hiperłączy (linków) do strony www.naszeszlaki.pl lub jej podstron, w sposób nie pozostawiający wątpliwości co do ich pochodzenia. Nie jest dopuszczalne ustanawianie wskazań (linków) na stronę www.naszeszlaki.pl lub jej podstrony, jeżeli opis, kontekst czy sposób umieszczenia linku mógłby wprowadzać w błąd, przedstawiał serwis w niekorzystnym świetle lub naruszał dobre imię bądź inne prawem chronione dobra właściciela lub osób trzecich. Nie jest dopuszczalne umieszczanie linków na stronach naruszających prawo, zasady współżycia społecznego lub dobre obyczaje.

Jak wygląda proces wyboru zdjęcia na tapetę

Nie jest to skomplikowane, wręcz trywialne. W trakcie miesiąca z powstających artykułów każdy z naszego zespołu ma prawo wybrać jedną lub kilka fotografii. Następnie pod koniec miesiąca z wybranej garści zdjęć wybieramy tą najciekawszą, wiążącą się z najfajniejszym wydarzeniem.
Często jednak na ostateczną decyzję ma wpływ jedna osoba czyli ja. Wiąże się to z tym iż to właśnie ja odpowiedzialny jestem za graficzny wystrój wnętrz na Naszych Szlakach. Jest to spora odpowiedzialność ale jednocześnie daje mi to możliwość powiedzenia ostatniego słowa.

Jak ściągać tapety

W nowszych wpisach z tapetami na końcu artykułu są dwa odnośniki “Pliki do pobrania”. Zarówno jeżeli chodzi o tapetę z kalendarzem jak i tą na której jest jedynie nasze logo. Po kliknięciu któregoś z nich plik z tapetą zostanie zapisany w waszym katalogu “Pobierane pliki”.
We wcześniejszych wpisach gdzie nie ma skrótów do pobierania tapet, proszę kliknąć na tapetę i gdy ta wyświetli się na ekranie w pełnej wielkości i kliknąć prawym przyciskiem. Z menu jakie się pojawi wystarczy wybrać “Zapisz zdjęcie” i wskazać gdzie plik ma zostać zapisany. To tyle, proste prawda?
Jeżeli chodzi o prawa autorskie pozostałych materiałów graficznych i tekstowych prosimy odwiedzić stronę z opisem zastrzeżonych praw autorskich.
Życzymy przyjemnego korzystania z udostępnianych przez nas tapet na Wasze komputery.

Piotr Kizewski

Autor artykułów i zdjęć dla bloga podróżniczego Nasze Szlaki. Z zamiłowania fotograf i łowca przygód.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *