W tym miesiącu na naszej tapecie pojawi się piękna Balijska tancerka w bogatym i kolorowym stroju ludowym. Zbliżają się wakacje więc taniec i zabawa jest odpowiednim motywem tego okresu.

Taniec w Indonezji, a na Bali w szczególności jest podstawowym elementem życia kulturowego mieszkańców wyspy. Tańczy się dosłownie wszędzie i przy każdej okazji.

W zasadzie każde miasteczko i większa wioska ma swój zespół muzyków oraz własnych tancerzy. Warto jednak rozejrzeć się za występami profesjonalnych artystów. Przepych oryginalnych strojów i dźwięk dobrej jakości instrumentów podnosi wartość oglądanego przedstawienia. 

tapeta-pulpit-ekran-kalendarz-tancerka-dziewczyna-taniec-bali-tropiki-azja-indonezja-podróże-atrakcje
Nowa tapeta z kalendarzem na czerwiec 2018. Znajduje się na niej tancerka z zespołu ludowego działającego na Bali, wyspie w Indonezji.

Artyści i ich stroje robią wielkie wrażenie. Dbałość o szczegóły ubrań i ich misterność jest niesamowita. Najciekawsze jest to, że artyści sami szykują swoje kostiumy i rekwizyty. Mówi to wiele o zdolnościach balijskich artystów.

Pamiętajmy, że Bali to nie tylko piękne plaże, ale też unikalna kultura i niezwykłe obrzędy. Wielkim marnotrawstwem było by odlecieć z wyspy nie zobaczywszy tradycyjnego balijskiego tańca.

Tapety do pobrania

Tapeta bez kalendarza
Tapeta z kalendarzem na czerwiec 2018