Tapeta ze skrzydłem samolotu, AirAsia, chmury na błękitnym niebie, w dole morze i wyspy w oddali, podróż po Azji, tapeta bez kalendarza, tapeta na komputer, ekran, laptop, na pulpit,

Tapeta skrzydlata

W tym miesiącu na tapetę trafiła fotografia wykonana z okna samolotu przekraczającego rubikon. Uwierzcie mi lub nie, ale w momencie gdy maszyna przelatywała z jednej półkuli na drugą, poczuliśmy wyraźny wstrząs. Zupełnie jak gdyby samolot zawadził o niewidzialną linię oplatającą ziemię.
Indonezyjczycy wierzą, że kiedyś ziemia pogrążona była w mroku i chłodzie gdyż przemierzała samotnie ciemny i zimny kosmos.
Któregoś dnia jeden z potężnych bogów ulitował się nad ludźmi. Splótł z własnych włosów sznur i gdy ziemia przelatywała w pobliżu gorącego słońca, zarzucił go na nią a drugi koniec przymocował do słońca. Od tego czasu świat, na którym żyjemy obraca się wokół dającej światło i ciepło gwiazdy.
Gdybyśmy zamiast w samolocie siedzieli na statku, czekałby nas chrzest równikowy. 
Równikowy chrzest morski obchodzą z wielką pompą załogi handlowych flot pływających pod każdą chyba banderą świata. Nie tylko marynarka handlowa zresztą celebruje to wydarzenie. Swoje własne pomysły na zabawę ma marynarka wojenne. Najbardziej jednak przekroczenie rubikonu obchodzone jest na statkach pasażerskich czy żaglowcach szkoleniowych.
Zwyczaj ten sięga jeszcze wieku… chyba XV gdy powszechnie uważano, że ziemia nigdzie się nie kończy a pojęcie o południowej półkuli było mizerne. Dla europejskich marynarzy świat kończył się wtedy za wyspami Karaibskimi. To co jest dalej nazwano Morzem Ciemności.
Dopiero w XVI wieku gdy rozpoczęto poszukiwania nowych dróg morskich do Indii rozpoczęła się era dalekomorskich podróży.
Tak oto od skrzydła samolotu przeszliśmy płynnie do starego morskiego zwyczaju, gdy to młodzi adepci wszelakich sztuk morskich spotykają na swej drodze króla mórz Neptuna i inne mitologiczne postacie związane z wodą.
Jeszcze dziś poproszę Michała by z tej okazji, któraś z następnych jego legend dotyczyła tego właśnie wydarzenia.
A teraz zapraszam do pobierania tapet. Tej z kalendarzem na miesiąc styczeń oraz bliźniaczej bez kalendarza. Ja zaczynam zastanawiać się już nad zdjęciem do tapety na luty 🙂

Tapeta ze skrzydłem samolotu, AirAsia, chmury na błękitnym niebie, w dole morze i wyspy w oddali, podróż po Azji
Tapeta ze skrzydłem samolotu z kalendarzem na styczeń 2018.

Samolot, do którego należy uchwycone na zdjęciu skrzydło, lata pod sztandarem najpopularniejszego przewoźnika w Azjatyckiej części świata. Z AirAsia spotkał się każdy turysta czy podróżnik który choć raz latał odwiedził Azję
Gdy ma się odrobinę szczęścia to za lot na pokładzie, któregoś z jego samolotów zapłacimy mniej niż za hamburgera w lotniskowej restauracji.

Pliki do pobrania:

Tapeta Skrzydlata z kalendarzem
Tapeta Skrzydlata bez kalendarza

 

7 thoughts on “Tapeta skrzydlata”

  1. Ładna choć to co ma symbolizować może być albo dobre albo złe.
    Współczuje konieczności powrotu z podróży.

    1. Ee bedzie dobrze. I na tej naszej ulubionej kanapie sobie poleżymy i dobrej kawki napijemy i na ziemiaczki i schabowe wyskoczymy może nową podróz zaplanujemy:) Będzie dobrze… tylko te deszcze, zerowe temperatury, porywiste wiatry śnią już sie nam po nocach ale eee przecież bedzie dobrze co nie 🙂

  2. Ładne te ‘Wasze tapety. Legendy też mi się podobają. Artykułów nie czytam bo brak mi cierpliwości. Ale blog mi się podoba, będę wpadała od czasu do czasu.

    1. Zazdroszczę Ci życia , w którym czekanie na tapetę naszych szlaków powoduje u Ciebie dreszcze emocji 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *